Bugun...


Mehdi Aksu

facebook-paylas
Asrımızın Üç Ayaklı Fitnesi!
Tarih: 06-11-2023 17:24:00 Güncelleme: 06-11-2023 17:24:00


Bugün fitneler üçe ayrılmaktadır: Küçük fitne, orta fitne ve büyük fitne.

Küçük fitne: İslam dünyasının dışından sokulan fitnedir. Bu fitne ABD, İsrail ve batı devletlerinin fitnesidir. Bunlar çeşitli savaşlarda milyonlarca insanı öldüren tağutlardır. Küfürlerini hak göstermeye çalışan, “insan hakları” adına insan haklarını hiçe sayan fitnelerdir.

Orta fitne: İslam dünyasının ve Müslüman camianın içinden çıkan fitnedir. Bu fitne Siyonist menşelidir. Bunlar bölgede ABD emperyalizmine ve İsrail Siyonizm’ine kolluk görevi yapmaktadırlar. Dedeleri Muaviye ve Yezit gibi kendilerini İslam’ın aslı ve esası olarak görüp, direniş cephesine karşı atıp tutanlardır. Gerçekte bunlar Müslüman görünümlü siyonlardır.

Siyonist menşeli fitnenin sebebi şudur: İslam dininin dünyanın huzur, selamet, saadet ve emniyet içerisinde idare olunmasına dair modeli olduğundan dolayı müstekbirler Müslüman görünümlü siyonlar vesilesi ile İslam’ın çehresini çirkin, vahşi, barbar gösterme çabasına giriştiler. Amaç, batı insanının İslam modeline yönelmemesi... ve müstekbirlerin kolluk kuvvetlerinin destekleri ile İslam coğrafyasını kolayca sömürmeleri...

Bu amaç uğruna ABD emperyalizmi Müslümanlar arasında mezhep sürtüşmelerini/çatışmalarını/savaşlarını çıkarmak için her yola başvurmaktadır.

Büyük fitne: Müslümanların içindeki fitnedir. Bu fitnede İslami değil mezhebini düşünenler, Müslümanları değil kendisi gibi inanan, kendi mezhebinden olanları düşünen mezhep bağnazları tarafından yapılmaktadır. Bunlar, kendi mezheplerinden olmayıp, ABD emperyalizmi, İsrail Siyonizm’i ve batı müstekbirlerinin karşısında dimdik ve demir yumruk gibi duran direniş cephesine emperyalistlerin ve Siyonistlerin hamle etmeleri için ellerini oğuşturmakta ve adeta dualar etmektedirler ve hatta emperyalizmin korkulu rüyası, mustazafların hamisi Şehit Kasım Süleymani'ye yapılan teröre sevinecek kadar kör ve basiresizdirler.

Bunlar Kâbe’yi isterler ama içinde put olan bir Kâbe’nin böyleleri için bir sakıncası yoktur. Nitekim Hz. İbrahim putları kırdıktan 2600 yıl sonra Şeytan, Hz. İbrahim'in tefekkürüne karşı mücadele başlattı ve putları Kâbe’nin içerisine bıraktı. Görüntü Kâbe görüntüsü ama merkezinde, beyninde putlar...

Bu model şeytanın modelidir.

Bugün büyük şeytan ABD ve Siyonist İsrail, Müslümanların içerisinde, beyninde aynısını yapmak istemektedir.

Akıllı, basiretli, ferasetli, mezhep ve mezhebinden olanları değil, İslam ve Müslümanları, Müslümanların birliğini, varlığını, geleceğini düşünen her samimi Müslüman direniş cephesinin İsrail'e karşı mücadele ettiği bu günlerde üç fitneye karşı özellikle orta fitne ile büyük fitneye karşı Müslümanları uyarır ve ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı söylem ve eylemlerden uzak durur.

Selam ve dua ile...

Mehdi AKSUBu yazı 1522 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
İLAN PANOSU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI