Bugun...


Mahmut Acar

facebook-paylas
Fitne ve Fitneci
Tarih: 10-05-2022 12:25:00 Güncelleme: 10-05-2022 12:25:00


Konumuz Cübbeli Ahmed’in yine birkaç gün önce Türkiyeli Caferilere ve âlimlerine saldırma meselesidir.

Allah Teâla Bakara suresinin 191. ayetinde “Fitne öldürmekten daha kötüdür” diye buyurmaktadır. Fitne kelimesi bu ayette karışıklık, kargaşa, kaos, geçimsizlik, huzursuzluk, düşmanlık, gerginlik, tefrika gibi anlamlara gelmektedir. Fitneci ise halkın arasında karışıklık çıkaran, kargaşa yaratan, kaos oluşturan, düşmanlık meydana getiren, çatışma ortamını hazırlayan gibi anlamlara gelmektedir.

Maide suresinin 32. ayetine göre bir insanı öldürmek bütün insanları öldürmek gibidir ve çok büyük bir günahtır, ancak fitnenin bir insanı öldürmekten daha kötü olmasının nedeni şudur: İnsanların kendisine ve fikirlerine saygı duyduğu bir kimse kötü bir inancı ortaya atarsa ona saygı gösteren kimseler o kötü inancı benimserler, bundan dolayı asırlar boyunca sürecek kaoslar, çatışmalar ve savaşlar meydana gelir. Neticede binlerce hatta milyonlarca insanın ölmesine neden olur. Örneğin Vahhabiliği kuran kimseler diğer Müslümanları tekfir edip öldürülmesinin fetvasını verdiler. Bu nedenle yüzyıllar boyunca diğer Müslümanları öldürdüler veya öldürmeye çalıştılar. Şu anda Işid, Taliban, el-Kaide gibi terör örgütleri aynı işi yapmaya devam etmektedirler. Evet, bütün bu terör saldırılarının ve savaşlarının altında sadece bağnazca bir inanç yatmaktadır. İşte bu sebeple fitne bir kişiyi öldürmekten daha kötüdür.

Ülkemiz şu anda son derece hassas bir virajdan geçmektedir. İşte tam bu noktada Emperyalizm’in ve Siyonizm’in desteklediği bazı fitneciler halkımızı laik ve anti laik diye kutuplaştırmaya çalışmakta ve bundan bir savaş oluşmasını ummaktadırlar. Bazı fitneciler halkımızı Türk ve Kürt diye bölmeye uğraşmakta ve bundan bir iç çatışma meydana gelmesini istemektedirler. Fetö ve Cübbeli gibi bazıları da sürekli Sünni ve Şii diye ayrıştırmaya gayret göstermekte ve bundan nemalanmaya çaba sarf etmektedir. Tabi bu tür fitnecilerin arkasında, ister fitneciler bunu bilsin ister bilmesin, küresel Emperyalizm ve Siyonizm bulunmaktadırlar. Bunların hedefi ise gayet açıktır. O da şudur ki ülkemizi Irak, Suriye, Libya gibi parçalara bölmek ve büyük İsrail’i kurmaktadır.

Biz hangi mezhepten, dinden, inançtan, partiden ve ideolojiden olursa olsun ülkemize, vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza saygı gösterip vatandaşlarımızın vahdeti, birliği, bütünlüğü için çalışan herkese değer vermekteyiz. Ancak halkımızı bölmeye, kutuplaştırmaya, karşı karşıya getirmeye, çatıştırmaya çalışan herkese de karşıyız. Bu nedenle Cübbeli Ahmed’i kınadığımızı kamuoyuna duyururuz.Bu yazı 1252 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
İLAN PANOSU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI