Bugun...


Ali Akın Caba

facebook-paylas
Paradoks İçindesiniz
Tarih: 21-04-2024 14:58:00 Güncelleme: 21-04-2024 14:58:00


Madem oyunsa, danışıklı dövüşse, sırf gündemi meşgul ederek başka hedefleri amaçlıyorlarsa; peki, siz niye bu kadar ciddiye alarak 7/24 sabahtan akşama kadar sürekli oyun ve danışıklı dövüş dediğiniz olayı gündem ediyorsunuz? Bu çok ciddi bir paradoks değil de nedir?!

 

Günlerdir bütün televizyon kanallarında ve sosyal medya hesaplarında sabahtan akşama kadar, hatta gece yarılarına kadar İran ile İsrail arasındaki gerilimden ve karşılıklı yapılan saldırılardan bahsediliyor. Bu sayede Gecemiz gündüzümüz bu iki ülke arasındaki gerilim oldu. İran vurdu vuracak, vuracak mı vurmayacak mı? İsrail vursa nasıl vuracak? İran vurdu ama şu kadar dron gönderdi ve şu kadar füze attı. Dronların çoğu havada imha edildi ama füzelere ne oldu? Zayiat var mı yok mu varsa ne kadar? Bunun üzerine İsrail ne yapacak, nasıl cevap verecek veya cevap vermeyecek mi? Her iki ülkenin de askeri kabinesi sürekli toplantı halindeler. Avrupa ülkeleri, Amerika bu konu üzerinde toplantılar yapıyorlar ve açıklamalarda bulunuyorlar. Rusya, Çin ve diğer doğu ülkeleri aynı şekilde açıklamalarda bulunuyorlar. Kimi İsrail’i destekliyor, kimi İran’ı kınıyor. Kim ne dedi, kim ne yaptı, sabahtan akşama kadar bütün televizyon kanallarında konuşulan konular, bunlar. Sabahtan akşama kadar konuşuyorlar, konuşuyorlar ama bir de durup “Ya bunların hepsi yalan, bunlar danışıklı dövüş yapıyorlar. Bunların hedefi, gündemi değiştirmek ve medyayı bu şekilde meşgul etmektir. Bu şekilde Filistin ve Gazze olayını perdeliyorlar ve İsrail istediği gibi at koşturuyor.” Ve bunun gibi daha nice sözlerle bu olayın danışıklı dövüş olduğunu iddia ediyorlar.

 

Şunu size sormazlar mı? Medyayı meşgul eden sizsiniz. Madem olayın farkındasınız, madem bunların hepsi bir oyun ve tiyatro ise bir tiyatro için bütün televizyon kanallarını sabahtan akşama kadar niye meşgul ediyorsunuz? Diğer film ve tiyatrolar için 5 dakikalık haber yapıyorsunuz, tiyatro dediğiniz bu olay için de hadi 10 dakikalık haber yapın. Tiyatro dediğiniz bu olayı sabahtan akşama kadar haber yaparak Filistin ve Gazze olayını siz perdeliyorsunuz. Filistin hakkında haber yaptınız da İsrail mi yoksa İran mı size engel oldu. Madem Filistin için bu kadar içiniz yanıyorsa, gün boyu bu tiyatro dediğiniz haberleri bırakın da İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulümlerin haberini yapın. Bunu niye yapmıyor sunuz?! Bunu yapmanıza kim engel oluyor?! Yoksa İsrail mi bunu sizden istiyor?! Gündemi bu olayla perdeleyin de Filistin halkına yaptığımız zulüm fazla duyulmasın mı, diyor size.

 

Kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz; sonra da çalgıcı çalmasa oynamayacağız, diyorsunuz. Çalgı sizin elinizde, susturun çalgıcıyı veya söyleyin başka bir hava çalsın. Çok düşünüyorsanız Filistin’i söyleyin çalgıcınıza Filistin havası çalsın siz de Filistin’den bahsedin.

 

Ciddi bir çelişki içindesiniz. Bu haberleri yaparak medyayı meşgul eden sizsiniz. Madem oyunsa, madem tiyatro ise bırakın bu haberleri yapmayı. Ama siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu bir oyun ve bir tiyatro değil. Eğer dediğiniz gibi olsaydı bu kadar gündem etmezdiniz.

 

 

Alevi Din Âlimi

Ali Akın CabaBu yazı 233 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
İLAN PANOSU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI